# Youtubesida Nya visningar
1 Kanal 510258347
2 TV46844134
3 Anis Don Demina5410547
4 Disney Junior Sverige5305391
5 Warner Music Sweden4468722
6 Nyhetsmorgon4355278
7 Expressen TV2807928
8 Idol Sverige i TV42305800
9 Elgiganten Sverige2089811
10 Blocket1633027
11 Disney Channel Sverige1525838
12 TeliaSverige1422399
13 EON Sverige1320189
14 Arla Sverige1288452
15 Cartoon Network Sverige1138252
16 Malou Efter Tio1102719
17 Max Burgers990682
18 20th Century Fox Sverige833398
19 Disney Sverige775824
20 AMF761884

Denna topplista visar svenska företag, organisationer och varumärken på Youtube och de med högsta Poängen. Smampions poäng är ett index för en sidas närvaro och utveckling som grundar sig i att en sida ska uppnå vissa krav.

Endast sidor som har minst 100 följare har möjlighet att inkluderas i topplistan. Perioden för topplistan är de senaste 28 dagarnas utveckling till och med dagens datum.

Prova Smampion kostnadsfritt

Skapa egna anpassade listor och gör jämförelser mellan era utvalda sidor på Youtube.
Kom igång på 1 minut

3. Kategori

Välj Huvudkategori

Underkategori

Visa även personliga varumärken
Visa även internationella sidor

Minsta sidstorlek

4. Historisk topplista



Gillar du denna topplista?

Dela resultatet till dina vänner 👍


Mer statistik till er epost

Prenumerera på vårt nyhetsbrev och få mer statistik, topplistor och nyheter skickade till er epost.


Gillar du resultatet? Dela då topplistan här nedanför

Om Smampion


Vi analyserar över 10.000 svenska företagssidor på Facebook, Twitter, Instagram och Youtube varje dag. Resultatet av dessa analyser levereras via skräddarsydda rapporter med rekommendationer och statistik som hjälper våra kunder att skapa daglig framgång på sociala medier.


Vill ni veta mer?

Kontakta oss via e-post, Facebook eller Twitter.


     


Statistik och rapporter


9,399
Facebooksidor

234.0 miljoner
Tweets

2,629
Instagramsidor


Analyser av sociala medier och verktyg för plattformarna


Produktlösningar och priser